Druga faza HALAL certifikacije

O.S.P.D. „Maksuz“ je u julu 2024 godine započeo proces HALAL certifikacije.

Nakon uspješno završene prve faze i interne obuke za auditore započeli smo sa procesom implementacije.

 

U augustu 2024. godine O.S.P.D. „Maksuz“ je započeo drugu fazu koja podrazumijeva provjeru implementiranih HALAL zahtjeva u proizvodnom pogonu.

 

Ponosno možemo reći da smo uspješno završili drugu fazu te da je naš cjelokupni proces proizvodnje ocijenjen kao uspješan. Sistem upravljanja sirovinama, priprema i obrada te pakovanje ispunjavaju visoke standarde u procesu HALAL certifikacije.

 

Treća faza procesa podrazumijeva donošenje konačne odluke od strane Komisije za certificiranje, usvajanje te informisanje šire javnosti.

 

Nakon uspješno završene prve dvije i najteže faze procesa raduje nas nastavak i donošenje konačne, zvanične odluke te potvrde da su svi Maksuz proizvodi HALAL i napravljeni po najvišim europskim i svjetskim standardima.